Atrakcje na wakacje! Poznaj 5 pomysłów na letnie aktywności z dziećmi

09 maja 2022

Każdy z nas pamięta, ile radości przynosiła nam wakacyjna zabawa z rodzicami na świeżym powietrzu. Zapewnij dziecku wyjątkowe wspomnienia na lata i świetną rozrywkę… na lato! Jakie zabawy wybrać i na co zwracać uwagę? Zainspiruj się!

1. Zwykły-niezwykły spacer 

Zabierz dziecko do parku, lasu lub na łąkę. Opowiedz mu o wiewiórkach, które gromadzą zapasy orzechów, pszczołach, których pracą jest dbanie o kwiaty czy ptakach chodzących do szkoły śpiewu.

Zaangażujesz dziecko w obserwację otoczenia i pokażesz przyrodę od innej strony. Możecie też zamienić się rolami – niech ono opowie historię!

To świetny pomysł na kreatywne spędzenie czasu na łonie natury!  Z trochę starszymi dziećmi możecie zahaczyć o ścieżki edukacyjne, które wdrożą je
w świat przyrody! W terenie przyda się Wam ochrona przed słońcem i prowiant – coś do picia i pełne wartości odżywczych przekąski BeRAW Kids!

2. Kreda w ruch

Wypisz, wymaluj… co tylko chcesz! Przygotuj różnokolorową kredę i znajdź bezpieczną przestrzeń do rysunków (np. chodnik przed domem, alternatywnie matowy arkusz papieru A2). Zachęć dziecko do puszczenia wodzy fantazji!

Niezależnie od tego, czy zdecyduje się na odwzorowanie ulubionego zwierzaka, obrys własnego cienia czy portret Waszej rodziny, aktywność pobudzi wyobraźnię dziecka, rozwinie jego zdolności manualne i pozwoli spędzić wesoły czas na świeżym powietrzu!

3. Piknik

Mały kucharz może skrywać duży talent! Zaangażuj dziecko do przygotowań rodzinnego pikniku na świeżym powietrzu. Przyrządźcie kanapki, lemoniadę i spakujcie zdrowe przekąski. Nie zapomnijcie też o kocu i kremie z filtrem.

Dodatkową rozrywkę zapewnią kieszonkowe gry planszowe czy rakietki i lotki do badmintona. To świetny pomysł na pełne smaku spotkanie z naturą w towarzystwie najbliższych!

4. W sporcie siła

Piłki, skakanki i maty w ruch! Słońce zachęca do ruchu na świeżym powietrzu. Spakuj ulubione akcesoria do ćwiczeń i wyrusz z maluchem
np. do parku lub ogrodu. Wspólny trening w promieniach słońca przyniesie Wam mnóstwo satysfakcji!

Nabraliście ochoty na eksplorowanie? Wybierzcie się na rowerową przejażdżkę i poznajcie Waszą okolicę na nowo!

5. Kultura i zabawa

Bajka w kinie, teatr dla dzieci czy wystawa w muzeum? Lato to doskonały moment na spotkanie z kulturą. Poszerzaj horyzonty swojego dziecka.

Być może drzemie w nim artystyczna dusza! Po powrocie do domu możecie odegrać ulubiony fragment filmu czy spektaklu na świeżym powietrzu. Scena z koców? Czemu nie!

Możesz samodzielnie zaplanować aktywności lub sprawdzić, czy pobliski dom kultury nie organizuje tego typu warsztatów. Dla dziecka będzie to świetna okazja do spotkań z rówieśnikami!

Maluch na to jak na lato!

Wakacje przynoszą mnóstwo możliwości wspólnej zabawy. Podstawą jest rozmowa – zaproponuj dziecku różne opcje i pozwól mu zadecydować. Niezależnie od tego, co wybierze, pamiętaj o bezpieczeństwie, czyli ochronie przeciwsłonecznej, a także o odpowiednim nawodnieniu i prowiancie w postaci zdrowych przekąsek bez dodatku cukru. Po tygodniu pełnym aktywności przeznaczcie jeden dzień na wspólne leniuchowanie. W końcu najważniejszy jest balans!

Odkryj sposoby na wspólną aktywność
ze swoim dzieckiem

ĆWICZ, ŚPIEWAJ, TAŃCZ i BAW SIĘ
Z GANGIEM PRZEKĄSAKÓW