Kids Party: zabawy angażujące rodziców i dzieci

09 maja 2022

Urodziny, Dzień Dziecka i każdy inny kinderbal to nie tylko zabawa z rówieśnikami, ale też okazja do wzmocnienia relacji z rodzicami. Poznaj kilka imprezowych atrakcji dla dużych i małych, które wypełnią wspólną zabawę śmiechem i przysporzą Wam pięknych wspomnień!

Zabawa i ruch – „muzyka: stop!”

„Muzyka: stop!” to klasyka gatunku, jeśli chodzi o imprezowe atrakcje. W kole tyłem do siebie ustawiamy krzesła – powinno być ich o jedno mniej niż uczestników. Podczas grania muzyki osoby biorące udział w zabawie krążą wokół krzeseł. Kiedy muzyka ustaje, każdy zawodnik musi jak najszybciej usiąść na wolnym krześle. Po każdej rundzie odpada jedna osoba i znika jedno krzesło. Pomimo swojej prostoty „muzyka: stop!” dostarcza nie tylko wielu emocji, ale też ruchu – w wyścigu po wolne miejsce liczy się szybkość!

Tańczcie z Gangiem Przekąsaków!

Dzieci uwielbiają tańczyć i robią to w sposób intuicyjny. Ważne, by stwarzać im okazje do tej formy aktywności, ponieważ posiada mnóstwo zalet. Dzieci, które tańczą, mają lepszą motorykę, postawę ciała i zmysł równowagi. I co równie ważne, pląsanie w rytm muzyki uwalnia mnóstwo hormonów szczęścia!
Kinder party to idealna okazja do zorganizowania domowego danceflooru. Wystarczy zasunąć zasłony, włączyć przyjemne oświetlenie i puścić teledysk z Gangiem Przekąsaków. Pyszna zabawa gwarantowana!

Impreza dla dzieci w plenerze – podchody

Jeśli urodziny czy Dzień Dziecka świętujecie w kilka rodzin, podchody będą idealną atrakcją. Wprawdzie wymagają odpowiednich przygotowań i zaplanowania trasy, ale to przygoda, którą wszyscy zapamiętają na długo. Na dobrze znanym terenie warto wyznaczyć ścieżkę i punkty kontrolne, w których na uczestników czekają zadania do wykonania. Zespoły zmierzają do tego samego celu, więc liczy się każda minuta! Długość i stopień zaawansowania podchodów należy dostosować do wieku dzieci i czasu, jaki chcemy poświęcić na grę. W poszukiwaniu przygód na łonie natury małym odkrywcom warto wręczyć też prowiant – kanapki, wodę i zdrowe przekąski, np. owocowe batony BeRAW Kids. Nie zawierają dodatku cukru, za to są wzbogacone o witaminy. Z pewnością przydadzą się podczas postoju.

Wspólne dekorowanie t-shirtów

Kto nie zechciałby samodzielnie ozdobić swojej koszulki? Do wspólnego dekorowania jest potrzebne kilka jasnych t-shirtów i duży stół. Każdy uczestnik imprezy może stworzyć własny wzór. Dostępnych metod znakowania jest wiele – farby, flamastry, naklejki i prasowanki. Wybierz, która najlepiej się sprawdzi i puść wodze fantazji! Dorośli pomogą młodszym dzieciom z tworzeniem wzorów, ale członkowie rodziny mogę też udekorować koszulki dla siebie nawzajem (dziecko dla rodzica, rodzic dla dziecka). W ten sposób każdy uczestnik przyjęcia otrzyma też wyjątkowy prezent!

Opowiadanie własnej bajki

Po dobrej zabawie pora się wyciszyć. Wspólne opowiadanie bajki pomoże dzieciom uspokoić się przed snem. Razem z dorosłymi siadają w kręgu i zaczynają opowiadanie bajki. Jeden z rodziców rozpoczyna zdaniem: „Pewnego ranka tygrys…” i przekazuje fabułę kolejnej osobie.

Grupowe prowadzenie narracji daje okazje do śmiechu i wyznacza wspólny cel: szczęśliwe zakończenie historii.

Życzymy samych pięknych chwil i świetnej zabawy! Po przepisy na imprezę dla dzieci zajrzyj do naszego artykułu tutaj.

Odkryj sposoby na wspólną aktywność
ze swoim dzieckiem

ĆWICZ, ŚPIEWAJ, TAŃCZ i BAW SIĘ
Z GANGIEM PRZEKĄSAKÓW