Rodzina to drużyna! 5 sposobów jak zachęcić dzieci do wspólnej aktywności

09 maja 2022

Według WHO regularne uprawianie sportu wspiera kondycję i wydolność serca dziecka, a także rozwój funkcji poznawczych, odpowiedzialnych za wyniki w nauce. Korzyści jest jeszcze więcej, gdy dziecko ma okazję ćwiczyć z bliskimi! Zacieśnia wówczas więź z rodzicem, zwiększa zainteresowanie sportem i wypracowuje zdrowe nawyki na przyszłość. Poznaj 5 sposobów jak zmotywować pociechę do rodzinnej aktywności!

1. Bądź wzorem

Pamiętaj, że dziecko uczy się przede wszystkim poprzez przykład. Pokaż, że warto prowadzić zdrowy tryb życia. Twoja pełna zaangażowania postawa skutecznie zachęci je do ruchu. Gdy proponujesz nową aktywność, wykaż się pomysłowością. Maluch na pewno doceni niestandardową grę w klasy, biegi z przeszkodami czy odkrywanie okolicy na rowerach – pod warunkiem, że będziesz mu towarzyszyć!

2. Pozwól wybrać formę aktywności 

Nie wszystkie dyscypliny będą odpowiadać Twojemu dziecku. Niezależnie od tego czy zaproponujesz rolki, pływanie czy domowe ćwiczenia na macie – dziecko samo powinno ocenić, w czym czuje się najlepiej. Pozwól mu eksplorować różne rodzaje aktywności. Niech przekona się, że świat sportu jest bogaty i różnorodny!

3.  Rozmawiaj

Adekwatnie do wieku dziecka, poruszaj z nim tematy związane ze zdrowym stylem życia. Oczywiście nie chodzi o to, żeby zasypywać malucha naukową terminologią. Buduj w nim świadomość, że uprawianie sportu przyczyni się do jego zdrowia i sprawności w przyszłości.

4. Motywuj

Na sportowej drodze należy liczyć się z potknięciami – dosłownie i w przenośni. Warto przekazać dziecku, że popełnianie błędów czy chwilowy spadek chęci są naturalne – wpływają na budowę charakteru i gromadzenie doświadczeń na przyszłość. Powstajemy z nich jeszcze silniejsi! Nagradzaj nie tylko zwycięstwa, ale też niepowodzenia i trudniejsze dni. Na przykład pyszną i pełną wartości odżywczych przekąską BeRAW Kids. Taka nagroda napędzi do działania.

5. Doceniaj starania

Doceniaj swoje dziecko za każdy, nawet najmniejszy krok w stronę zdrowego stylu życia. Bądź najlepszym przyjacielem, ale też trenerem, który słucha, rozumie, motywuje i mądrze wymaga.

W zdrowym ciele zdrowy maluch!

Wspólne zaangażowanie w aktywność fizyczną wniesie wiele radości i wspomnień do Waszego życia. Zagrajcie do jednej bramki jako rodzina-drużyna!

Odkryj sposoby na wspólną aktywność
ze swoim dzieckiem

ĆWICZ, ŚPIEWAJ, TAŃCZ i BAW SIĘ
Z GANGIEM PRZEKĄSAKÓW